PROJE YETİŞTİRİCİLERİMİZE TEKE DAĞITIMI YAPILDI

İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü İle Tokat ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından damızlık teke dağıtım töreni düzenlendi.

Birlik toplantı salonunda  gerçekleşen dağıtım törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl  Müdürü Umit OK, Tokat İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan SALDIRICIER ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Müdür Yardımcıları ile çok sayıda yetiştirici katıldı.

Tokat ilinde yürütülen halk elinde ıslah projesi kapsamında yetiştirilen ve ıslah projesine devam etmekte olan yetiştiricilere kan tazeleme ve elit sürü üretimi amacı ile 113 adet damızlık teke dağıtıldı. İl Müdürü Ümit OK konuşmasında; damızlık teke dağıtımının kan tazelemedeki önemine vurgu yaptı. Birlik başkanı Turan SALDIRICIER konuşmasında birlik olarak ilk kurulduğu günden beri damızlık teke dağıtılmadığı bu yıl ilk defa dağıtımı yaptık ve bundan sonraki yıllarda da yetiştiricilerimize teke dağıtımı yaparak keçi yetiştiriciliğini hak ettiği noktaya getirmek adına elinden geleni yapacağını bildirdi.