Faaliyet Projelerimiz

 

2014 – 2021 YILLARI ARASI HİZMETLERİMİZ

 1. Üstü toplantı salonu olan 2 katlı bina yaptırdık.
 2. 3000 kişiye çizme dağıtımı yaptık.
 3. En iyi Koç Teke yarışması düzenleyerek, kazananlara altın ödülü verdik. Katılanlara yem desteğinde bulunduk.
 4. 2100 kişiye Birlik Personelleri tarafından Sürü Yönetimi Elemanı belgesi verdik.
 5. Birliğimizin sitesinde hayvan alanların ve satanların ilanlarını yayınladık ve birbirleriyle iletişim kurmalarını sağladık.
 6. Kurban döneminde afiş, broşür ve yerel kanallarla vatandaşı küçükbaş hayvan için yönlendirerek pazar imkanlarını genişlettik.
 7. Düğünlerde, ölümlerde, yetiştiricilerimize mesaj göndererek birlik üyelerinin sevinçli ve hüzünlü günlerinde birbirlerinden haberdar olmalarını sağladık.
 8. Genç Çiftçi ve 300 Koyun Desteklemelerinde üyelerimizin başvurularında titizlikle yardımcı olduk. İlimizde çok sayıda Birlik olmasına rağmen üyelerinin başvurularını yapan tek birlik bizim birliğimizdir.
 9. Et süt kurumuyla imzalanan protokol neticesinde, tarihinde ilk defa et süt kurumu küçükbaş hayvan kesimine başladı.
 10. Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Birimi oluşturularak, yetiştiricilerimizin bilgi ve teknik yöntemler konusundaki ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli düzeyde karşılanması sağladık
 11. DOKAP’a aracılığı ile Mobil Koyun Keçi Banyo Havuzu yaptırdık, Banyolukları her ilçe tarıma dağıtarak yetiştiricilerimizin hizmetine sunduk.
 12. Koç Teke istasyonu yapmak için 50 dönümlük birliğe ait arazi aldık.Bu aldığımız araziye 2 dönüm kapalı ve 1 dönüm gezini alanına sahip Damızlık Koç Teke Üretim Tesisi kurduk ve 2 yılda 800 civarında koç dağıtımı yaptık.
 13. DOKAP’a sunduğumuz Göçerlere Bir Umut Aydınlık Projesi neticesinde 800 yetiştiricimize güneş paneli dağıtımı yaptık.
 14. TKDK Kurumunun %65 hibeli tarımsal üretimin desteklenmesine yönelik makine-ekipman desteklemesinde üyelerimizin projelerini ücretsiz hazırladık.
 15. Tokat ili damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğini kimse bilmezken şimdi tüm Türkiye de tanınır hale getirdik ve koç temini konusunda 5 ilin bize bağlanmasını sağladık koç ve teke teminlerini biz yapıyoruz.(amasya,çorum,samsun,sinop,ordu)
 16. Erbaa ilçemizde siyanürle altın aranması düşünülen maden için(boğalı yaylası) siz yetiştiricilerimizin yanında olup sadece bu madenciliğe karşı dava açan biz olduk kazandık ve siyanürle altın arama durdu.
 17. Ben geldiğimde üç personelle 2000 civarında yetiştiriciye hizmet verilirken çalışmalarımız sonucu yetiştirici sayımızı iki katına çıkardık ve daha iyi hizmet için 10 adet teknik personel ile sizlere hizmet vermeye çalışıyoruz.
 18. Destekleme dönemlerinde sizlerin Tokat’a yorulmaması ve masraf etmemesi için büyük ilçelerimizde büro açarak ayağınıza hizmeti getirdik ve kimsenin dükkanına sizi mecbur bırakmadık.
 19. 300 tl lik giriş aidatını kaldırdık